پروژه سیب شناس حاصل تکامل و تداوم مسیری تقریبا 20 ساله است. اوخر دهه 70 بود که تصمیم گرفتم به عرصه موبایل ورود کنم و در این زمینه متخصص شوم، آن روزها کمتر کسی میدانست تلفن همراه چیست! و حتی تصور خاصی هم از آن نداشت. ولی رفته رفته علاقه عموم به همراه داشتن وسیله ای کوچک برای ارتباط بیشتر شد و همین بیشتر شدن باعث بوجود آمدن شغلی با عنوان “آموزش تعمیرات موبایل” شد. من هم که در آن زمان سن و سالی نداشتم تصمیم گرفتم تا مطالبی را که یادگرفته بودم در قالب آموزش تعمیرات موبایل به دیگران یاد بدهم. بنابراین اولین آموزشگاه تعمیرات موبایل من در سال 1378 افتتاح شد. رفته رفته کلاس ها شلوغ تر و شلوغ تر شدند و افراد زیادی مشتاقانه حاضر بودند تا یاد بگیرند چطور می‌شود این وسیله ارتباطی کوچک (موبایل) را تعمیر کنند.

در سال 88 موفق شدم چندین آموزشگاه داشته باشم و آنهارا مدیریت کنم؛ اما به دلایلی تصمیم گرفتم با خروج از رسته آموزش تعمیرات به قلب بازار موبایل رفته و تعمیرات گوشی موبایل را به صورت مستقیم انجام دهم. سال 90 وارد پاساژ علاالدین شدم برای انجام خدمات تعمیرات موبایل؛ پس از کسب موفقیت های بسیار تصمیم به گسترش کسب و کار گرفتم و شعبه دومی را در بازار چارسو افتتاح کردم. پس از گذشت مدتی استقبال از شعبه دوم مجموعه بسیار بیشتر از حد انتظار شد تا اینکه مجبور به منحل کردن شعبه اصلی در پاساژ علاالدین شدم و شعبه بازار چارسو را بصورت حرفه ای از سال 97 پیگیری میکنم.

اواخر سال 99 یعنی پس از گذشت 2 سال از آن تاریخ تصمیم به ایجاد وبسایتی برای ارائه هرچه بهتر خدمات به تمام ایرانیان گرفتم و وبسایت سیب شناس راه اندازی شد. این خلاصه ای از زندگی کاری من و سابقه چندساله سیب شناس بود.

رسول دلشاد

مدیریت سیب شناس

درباره سیب شناس